Fotky

Zajímají Vás fotky z námi realizovaných staveb?
Prohlédněte si je!

Chata ve stodole

Občas je potřeba dokonale skloubil potřeby domácích s již existujícími stavbami a prostředím. V tomto případě stodola perfektně zapadala do okolního prostřední a spolupodílela se na malebnosti místní krajiny. I přes fakt, že je stodola z poloviny podsklepená, se nám dovnitř podařilo vestavět moderní chatu, která dokáže naplnit všechny potřeby rekreace a zároveň nenarušuje okolní krajinný ráz. Prostor bylo třeba dopředu pečlivě změřit a navrhnout takový objekt, který by se nejen vešel dovnitř, ale splnil i užitková očekávání. Ve spolupráci s Ing. Arch. Jiřím Rymešem jsme tento projekt dovedli k dokonalosti. Vyžadován byl dokonalý softvérový návrh řešení ve 3D a přesná dokumentace, tolerance při provádění byly nastaveny na -+1 mm. Vše se nakonec povedlo k úplné spokojenosti všech zúčastněných.

Stavbu třetího patra na historickém domě - Braník

Byli jsme požádáni o stavbu třetího patra na historickém domě (stavba kolem r. 1850) v Bráníku v Praze. Jednalo se o nemalou výzvu. Dům má půdorys s jedním jediným pravým úhlem. Přístup před domem do ulice byl silně omezen chodníkem, v prvním patře budovy je soukromá škola a ulice, která musela zůstat průjezdná. Po zhotovení věnce a transportu stropních trámů, které přeložili celý dům přes jeho šířku (8m) už bylo téměř vše jako normální dřevostavba. Kromě šikmé části ve spodní části domu. Tato část (vybíhající z roviny směrem do chodníku) byla přistavěna kolem roku 1890-1915. Vzhledem k požadavku na probíhající hřeben v celé délce domu a okap vodorovný (samozřejmě se spádem ale na pohled rovný), vyžádala si geometrie stavby vytvořit nad touto částí střešní plochu s proměnným sklonem střechy (zborcenou plochu). Z hlediska tesařiny jeden z nejnáročnějších prvků, které jsme kdy stavěli. Bylo potřeba namodelovat celou situaci ve 3D a následně z 3D výkresů vyrobit 2D dokumentaci. Samotná výroba a montáž prvků byla už sranda.

Dům je oceněn v soutěži ČEEP 2021 cenou veřejnosti za nejhezčí přihlášený projekt.

Rekonstrukce střechy v Praze Bubenči

Rekonstrukce střechy v Praze Bubenči. Nárožní dům s velmi atypickými ateliérovými okny. Pro jejich instalaci bylo potřeba vyřídit nejen závěsné lešení, zábory na ulici pro stavbu ale i zábor a uzavření ulice pro jeřáb s 50-ti metrovým ramenem. Velmi náročná rekonstrukce, ještě ztížená velkým množstvím stavební sutě v prostoru mezi krovy po minulých rekonstrukcích.

Krovy

Výroba a montáže krovů patří k základním našim činnostem. Zákazník si buď dodává řezivo vlastní (po konzultaci s námi a kontrolou dodavatele a kvality dodávaného materiálu) nebo řezivo vysoké kvality dodáme my od našich vyzkoušených a spolehlivých dodavatelů. Vysoká přesnost výroby je nutností pro správnou střechu, aby byla rovná a vizuálně krásná. Proto jako nezbytnost považujeme optický nivelační přístroj nebo liniový laser. Umíme si připravit 3D modely a výrobní dokumentace, v kombinaci s přesným zaměřením pak vznikají přesné výrobní výkresy. Proto jsme schopni krovy vyrobit i u nás na výrobně a na stavbu přivést stavebnici.

Rodinný dům u Mělníka

Stavba rodinného domu u Mělníka patřila k těm jednodušším projektům. Vnitřní dispozice 4+KK o podlahové ploše 85 m2 poskytla rodinné zázemí pro rodinu s jedním dítětem. Stavbu jsme prováděli kompletně na klíč.

Rodinný dům na Mořině

Rodinný dům na Mořině jsme stavěli na zvětšeném půdorysu původní zástavba z padesátých let. Nevyhovující původní půdorys i konstrukce a základy se skončenou životností se museli odstranit a nahradit novými. Vznikl tak moderní dům s dispozicí 5+1 a sklepem, který dokonale vyhovuje potřebám dnešní rodiny se dvěma dětmi. Základová deska byla připravena 3. září a protože rodina zákazníka řešila velmi krizovou situaci s bydlením, dům byl hotový 11. prosince (montovaly se poslední zárubně a vnitřní dveře). Návrh domu i jeho realizaci jsme dělali kompletně na zakázku. Dům byl oceněn cenou Ministerstva pro místní rozvoj v soutěži ČEEP 2018 za citlivou rekonstrukci vzhledem k okolí.

Posed

Obracejí se na nás i zákazníci s velmi netradičními požadavky. Když jsme slyšeli posed, představili jsme si, asi jako každý, pár kůlů v lese nahoře s boudou. Bylo to vše, jen té toto. Posed měl na střeše fotovoltaické panely, které nabíjely zátěžovou baterii, ta zase napájela červený a bílý led pásek, osvětlující interier. Topení na propan vytopí posed až na 25°C, sedm oken poskytuje dokonalý rozhled a venkovní okenice ochranu v nepřítomnosti. Jediné, co posed nemá je tekoucí voda a WC. Opravdová výzva byla instalace, respektive transport do lesa.

Střecha - Pyšely

Střechy s dožilým asfaltovým šindelem mají obrovskou výhodu proti jiným krytinám. Původní šindel může na střeše zůstat, pokud se nahrazuje novým, a tím se ušetří jak drahá demontáž, tak drahá likvidace. Používáme výhradně šindele řady Cambridge Xtreme od firmy IKO. Šindel má celo lepící 10 cm široký pás, který je pro lepší a okamžité přilnutí nahříván plamenem těsně před instalací. Výsledkem je dokonalá střecha i při provádění v chladných měsících roku.

Střecha - škola Rudná

Výměna střešní krytiny z asfaltových šindelů a náhrada novou PVC-P folií. Po odstranění šindele a vyčištění podkladu od hřebíků byla instalována červená PVC-P folie s doplňkovými prvky pro hromosvod, prostupy s výlezovým systémem.

Tachlovice

Občas je potřeba zajistit, aby vlhký teplý vzduch z interieru nepronikal do konstrukce a nevznikal v ní kondenzát. To provádíme za pomoci folie s proměnným difuzním odporem Delta NOVAFLEXX. Folie měn í své chování vzhledem k vlhkosti. Tam, kde má fungovat jako parozábrana funguje jako parozábrana a když se dostane do styku s vlhkostí, její molekulární struktura se změní tak, aby fungovala jako paropropustná folie a dovolila střeše odvětrat vlhkost. Folie musí vytvořit vzduchotěsnou zábranu, nad kterou se provede zateplení. Plochá střecha je opět vyvedena v krásné červené PVC-P folii.

Zahradní domek ROMAN

Zahradní domek ROMAN s úpravami dle přání zákazníka. Zesílená trámová konstrukce 10×10 cm založená na zemních vrutech, dvoukřídlové dveře, dvě okna, okapové žlaby a svody, oplechování střechy.

Zahradní domek Mnichovice

Tento zahradní domek byl náročný především svým umístěním. Nachází se v prudkém svahu. Převýšení mezi rohy domku je 1, metru. Půdorys domku je 3,125 x 3,75 metru. Konstrukce je pohledová panelová ze sloupků 10×8 cm. V přední straně domku jsou dvoukřídlé posuvné dveře. Založení je na betonových patkách s masivní dřevěnou podlahou.

Dřevník

Dřevník 1×6,7 metru založená na betonových patkách. Dřevěná konstrukce je 30 cm nad terénem, střecha s nesouměrným sklonem, oplechováním a krytinou z asflatového šindele. Konstrukce z hranolů 10×10 cm.

Rekonstrukce střechy Praha 9

Rekonstrukce střechy v Praze 9 byl projekt, který se musel přizpůsobit provozu domácnosti. Nesmělo se zasáhnout do interieru a práce se prováděly zvenku. Proběhla výměna 92 m2 špatně přidělaných asfaltových šindelů za nové, zateplení střechy (přidání 12 cm tepelné izolace) a výměna hydroizolace střechy.

Pergola Praha 9

Pergola byla na přání zákazníka s betonovou podlahou obloženou křemencem dle výběru klienta. V pergole je umístěn krb s grilem. Pergola má ze strany krbu přesah 1 metr a z druhé strany valba.

Včelín Roztoky u Prahy

Včelín je modifikace zahradního domku VERONIKA. půdorysné rozměry jsou upraveny tak, aby perfektně vyhovovali zákazníkovi a jeho potřebám. V tomto případě se jednalo o umístění 10 včelstev a zázemí pro včelaře. V přední části a z bočních stran je umístěno celkem 6 oken. 5 oken je včelařských (neotevíravá okna s možností výletu včel) a jedno je klasické.

Pergola pro Město Roztoky

Pergola MARTIN upravená pro specifické podmínky dětského hřiště. Konstrukce je o 50 cm vyšší, má zábradlí ze dvou stran a na jedné straně lavička. Střecha je zakryta polykarbonátem a ze spodní strany je stínící folie. Pergola je založena na zemních vrutech a má hnědý nátěr.

Pergola Škvorec

Tato pergola byla na přání zákazníka z masivních profilů. Sloupy 140/140, vaznice 180/140 a krokvy z profilu 140/100. Sražení hran bylo provedeno na plochu 1 cm a vynecháno v místě spojení prvků. Jako zastřešení byl použit 10 mm polykarbonátové desky Makrolon.

Rekonstrukce dřevostavby s přístavbou krovu

Dřevostavba z roku 1983 osazená na zděné první nadzemní podlaží. Po přístavbě vyvstala potřeba osadit krov s mírným sklonem na původní dřevěnou konstrukci. Zákazník se rozhodl pro rekonstrukci 2. NP z vnější strany. Původní konstrukce byla odborně odstraněna a dřevěná konstrukce sanována. Vyhnilé dřevěné prvky byly odstraněny a nahrazeny novými, sušenými impregnovanými hranoly. Konstrukce byla vyplněna speciální folií reagující na vlhkost a tepelnou a protipožární izolací. Následně byl osazen krov a na konstrukci fasáda z dřevovláknité desky s tenkovrstvou omítkou.

Stavba střechy na zděné pergole s měděnou falcovanou krytinou

Naším úkolem bylo postavit na pergolu s krbem, udírnou, odpočinkovou zónou a přípravnou pokrmů střechu v nejvyšším estetickém standardu. Nosná konstrukce z lepeného hoblovaného dřeva, záklop z palubek a  měděná falcovaná střešní krytina s dvěma komíny. Dřevo je ošetřeno proti stárnutí (atmosferické korozi – zešednutí) kvalitním OSMO bezbarvým nátěrem. Celá akce trvala 4 dny.

Přístavba k rekreační chatičce

Rozšíření podkroví na sloupy připravené investorem, se kterým si nikdo nevěděl rady. Sloupy se zkrátily na jednotnou délku do vodováhy a připravili se úchytné packy. Na packy se provedl dřevěný strop se záklopem z OSB desky, dvě stěny a krov s rozdílnými sklony pro vytvoření většího prostoru. Jedna strana krovu musela přesně navazovat na stávající sklon aby se mohla provést nová, plechová krytina vzhledu tašky. Na 14° sklonu se vytvořila plechová, falcovaná krytina, vyměnily se žlaby a svody.

Vzorová vila pro hotelový resort na ostrově Zanzibar

Projekt vzorové vily pro hotelový rezort na ostrově Zanzibar. Vila se stavěla v hale jako napodobenina skutečného projektu za účelem vyvzorování interierů, barev a materiálů. Projekt se stavěl v hale, která nebyla o mnoho vyšší než skutečný projekt. Po náročné přípravné fázi jsme přistoupili k výrobě konstrukce na CNC stroji nejen kvůli složitosti konstrukce, ale především kvůli rychlosti. Záklop a podlaha konstrukce byla provedena z předem natřených palubek dle přání investora. V součinnosti s ostatními dodavateli byl projekt za 15 dní od objednání předán. Celkové rozměry jsou 7×13 metrů, plocha střechy 11  m2. Projekt jsme nabízeli i s 3D vizualizací.

Oprava střechy stodoly

Oprava krytiny na starším krovu. Po sundání staré rozpadlé betonové krytiny a odlaťování jsem krov ošetřili impregnací, vyměnili 4 krokve a 2 nárožní trámy, zakryli difuzní folií, nové kontralatě a latě a nová betonová krytina.

Šindelová střecha v Praze Zbraslavi nad obývaným domem

Po demontáži a ekologické likvidaci starého šindele jsme vyměnili klempířské prvky (okapnice, žlaby a svody) a nainstalovali nový šindel vzoru Cambridge.

Nahrazení eternitových šablon plastovými šablonami EUREKO

Střecha složitého tvaru s valbami, střešními okny a vikýři s dosluhující krytinou z eternitových šablon. Oproti tvarovkám z eternitu nebo cementovláknitým deskám má plastová šablona velkou výhodu v její pevnosti proti poškození při pohybu osob na střeše (kominíci, čištění a pod.) Zároveň si zachovává tradiční vzhled.

Zakrytí střechy novostavby

Klempířské a pokrývačské práce na střeše novostavby. Tašková krytina, klempířské prvky z barveného pozinku a standardní konstrukce druhého pláště střechy.

Oprava střechy Srbsko u Karlštejna

Jednalo se o opravu a rekonstrukci střechy rodinného domu. Na střechu se postavilo 5 vikýřů, osadila se 3 střešní okna, nově vyzdily komíny a vyměnili se napadené trámy (celkem 13 z 35 trámů). Střecha dostala krytinu z bobrovky s kulatým řezem a oplechováním z barveného pozinkovaného plechu.

Výměna střešního šindele

Výměna střešního šindele, který se klimatickými vlivy a nekvalitní vložkou začal rozpadat. Střecha měla 4 oblouky připomínající napoleonský vikýř a celkovou plochu přes 400 m2.

Stavba hrubé stavby RD Míša

Stavba základové desky z hrubé stavby dřevostavby podle projektu RD Míša v základní konstrukci stěny. Na střeše vazníková konstrukce s difuzní folií.

Naše motto?

Děláme práci pořádně, nebo vůbec.

Poskytujeme konzultace ZDARMA

Dřevostavby nové generace s.r.o.

Jaurisova 515/4
Praha 4 - Michle

IČ: 021 33 474
DIČ: CZ 021 33 474

jsme plátci DPH

Korespondenční adresa
Mořina 143, okr. Beroun

Napište nám

Ing. Jan Penc, DiS

Jednatel
obchod, tesařství a dřevostavby

Michal Jansa

Stavební mistr
klempířské, pokrývačské a izolatérské práce

Naše společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze v oddílu C, vložce číslo 215798